حکاکی لیزر چرم

برش پارچه و چرم با دستگاه لیزری (وشکو)

برش و حکاکی چرم و پارچه یکی از مهم ترین کاربردهای لیزر است که می تواند تولید کنندگان صنعت لباس، کیف و کفش را یاری نماید.

بیشتر مواقع در تولید مصنوعات پارچه ای یا چرمی نیاز به برش‌های زیاد و متعدد وجود دارد. در حال حاضر این برش ها غالبا به روش سنتی و از طریق دست یا دستگاه های ساده برش صورت می‌گیرد مانند برش بر روی کیف، کفش، دستکش، انواع البسه چرمی، روکش مبلمان و…. اما در روش های سنتی امکان برش طرح های بسیار پیچیده و ظریف وجود ندارد، در صورتی که با استفاده از دستگاه‌های لیزر می توان طرح های بسیار پیچیده را نیز برش داد. همچنین در هنگام برش پارچه یا چرم با استفاده از لیزر می توان چندین لایه چرم یا پارچه را بر روی هم قرار داده و همزمان برش داد.

برش و حکاکی روی چرم ، جیر و پارچه

حکاکی لیزر وشکو

برش بسیار ظریف روی انواع پارچه دست طراحان  و تولید کنندگان البسه  و محصو لات مشابه را در این زمینه باز می گذارد تا با استفاده ازاین تکنولوژی محصو لات متنوع تری را عرضه نمایند . ایجاد نقوش تزیینی بسیار ظریف  روی کیف و کفش از جمله خدمات این واحد جهت همکاری با تولید کنندگان در این صنف می باشد .
لازم به ذکراست که عملیات حکاکی بعد از برش الگوی کار روی محل مورد نظر شما قبل از دوخت صورت می پذیرد در صورت نیاز میتوان طرح مورد نظر شما را بصورت ترکیبی از برش وحکاکی اجرا نمود . چرم نیز یکی از مواردی است که میتوان بر روی آن توسط لیزربرش وحکاکی وایجاد نقوش یا متن رابوجود آورد ومحصول با کیفیت تری را ارایه داد .

کاربردهای عملی دستگاه های لیزر در برش پارچه و چرم به شرح زیر هستند:

برش چرم برای تولید کفش و کمربند

برش پارچه و چرم برای تولید روبالشی و رومیزی و …

برش چرم و پارچه با استفاده از لیزر واجد  مزایای زیر است:

امکان برش طرح های بسیار پیچیده

سرعت و سادگی تبدیل طرح اولیه برش به محصول نهایی

سرعت بالای برش به خاطر امکان برش همزمان چندین لایه چرم و پارچه

عدم نیاز به الگو ی قالب ثابت برای برش چرم

لبه های برش خورده صاف و بدون زدگی

امکان برش با ظرافت و دقت بالا