خدمات حکاکی لیزری چه کاربردهایی دارد؟

خدمات حکاکی لیزری چیست؟

خدمات حکاکی لیزری، یک زیرمجموعه از کارهای لیزر مارکینگ یا نشانه گذاری لیزری است، که در واقع از لیزر برای حکاکی یا کنده کاری اشیا استفاده میشود. به علت تغییرات شیمیایی و مولکولی که روی سطح شیء انجام می گیرد حکاکی لیزری باعث تغییر رنگ آن می شود که در مورد پلیمرهای حساس به لیزر و آلیاژهای فلزی مشخص تر است.
ماشین های حکاکی لیزری چگونه کار می کنند؟
دستگاه حکاکی لیزر که خدمات حکاکی لیزری را انجام می دهند، از سه قسمت اصلی تشکیل شده اند: بیم لیزر، کنترل کننده و سطح. بیم لیزر مانند یک مدادی است که پرتو لیزری از آن منتشر می شود و توسط کنترل کننده به آن اجازه داده می شود تا الگوهای موجود بر روی سطح را ردیابی کند. جهت ، شدت، سرعت حرکت و گسترش پرتو لیزر توسط کنترل کننده به سمت سطح هدایت می شود.

خدمات حکاکی لیزر

خدمات حکاکی لیزر

روی چه موادی را می توان حکاکی کرد؟
مواد طبیعی
حکاکی روی مواد آلی مانند چوب امکان پذیر است. توسط حکاکی لیزری در واقع سطح چوب طبق الگوی طراحی شده روی شیء سوزانده شده و بر اساس کربنی بودن مواد، جای پیمایش لیزر تیره تر می شود و طرح مورد نظر شکل می گیرد. . قدرت لیزری مورد نیاز در اینجا اغلب بسته به نوع لیزر کمتر از ۱۰ وات، استفاده می شود.
پلاستیک

خدمات حکاکی لیزر روی هدایای تبلیغاتی

خدمات حکاکی لیزر روی هدایای تبلیغاتی

هر جنس پلاستیکی، در جذب طیف نور، خواص ویژه خود را دارد. اشعه لیزر می تواند تغییرات شیمیایی مستقیمی مثل ذوب شدن یا تبخیر مواد ایجاد کند. پلاستیک ها به ندرت در حالت خالص خود دیده می شود، زیرا مواد افزودنی متخلفی از قبیل رنگ ها، مواد خنثی سازی اشعه فرابنفش، افزایش مواد استحکام بخشی و غیره در ساخت آنها استفاده می شود. این مواد افزودنی روی نتیجه حکاکی یا مارک لیزری تاثیر می گذارد. انواع جنس های پلاستیکی مثل پلی استایرن، ترموپلاستیک و پلی استر برای خدمات حکاکی لیزری مناسب تر هستند. بسیاری از صفحات پلاستیکی در اشیاء مختلف مثل انواع خودکار های پلاستیکی، جاکلیدی، ماگ نوشیدنی، و دیگر هدایای تبلیغاتی می توانند توسط لیزر حکاکی شوند.

 

فلزات
فلزات مواد مقاومی هستند و برای حکاکی لیزری روی فلزات، باید از دانسیته بالای تابش اشعه لیزر استفاده کرد. از آنجا که کنترل کننده، می تواند قدرت لیزر را دقیقا کنترل نماید بنابراین روی انواع فلزات با اجناس مختلف می توان حکاکی لیزری انجام داد. این فلزات مختلف شامل انواع استیل، آهن، آلومینیم، فولاد ضد زنگ، فولاد ابزار، برنج، طلا، نقره، پلاتین، مس و تیتانیوم و حتی فلزات پوشش داده شده، می باشد. در خدمات حکاکی لیزری روی  فلزات ، عمق حکاکی را می توان از کاملا سطحی تا عمیق تغییر داد و رنگی که  روی فلز ایجاد می شود نیز بنا به نوع فلز و سلیقه سفارش دهنده  قابل تغییر می باشد. خدمات حکاکی لیزری وشکو می تواند انواع کارهای سفارشی با ظرافت و دقت بالا، روی فلزات شما را انجام دهد. از جمله ای این کارها عبارتند از: حکاکی شماره سریال روی انواع ساعت مچی و ساعت دیواری، حکاکی روی دسته عینک، فلش مموری، فندک، سرویس های قاشق و چنگال، حکاکی روی پلاک های تزئینی و حکاکی روی انواع هدایای تبلیغاتی از جنس فلزات
سنگ و شیشه
از بهترین کاندیداها، برای حکاکی لیزری هستند. لیزر قابلیت حکاکی روی اجناس سخت مثل شیشه، سنگ و آینه را دارا می باشد. حکاکی انواع طرح های مختلف، آرم و لوگوی شرکت، انواع نوشته ها و مشخصات شرکت بر روی هدایای تبلیغاتی شیشه ای، روی سنگ و شیشه جلوه سه بعدی و جذابی به آن ها می دهد.
برش و حکاکی لیزری بر روی انواع چرم طبیعی و مصنوعی
با یک دستگاه حکاکی لیزری سفارشی، شما به راحتی می توانید روی انواع چرم های طبیعی و مصنوعی طرح هایی را با کیفیت عالی حکاکی کنید. خدمات حکاکی لیزری وشکو با طراحی های خلاقانه خود ، به سرعت و به راحتی بر روی انواع کالاهای با پوشش چرم و فوم،  مثل سررسیدها، پدهای موس، کیف های دستی، دفترچه یادداشت تبلیغاتی، کیف پول، دستبند، کمربند، کفش و غیره، حکاکی های در خواستی شما را آماده می کند.

مفهوم مقاله :خدمات حکاکی لیزری، یک زیرمجموعه از کارهای لیزر مارکینگ یا نشانه گذاری لیزری است، که در واقع از لیزر برای حکاکی یا کنده کاری اشیا استفاده میشود. کنترل کننده می تواند قدرت، شدت، و جهت لیزر را دقیقا کنترل نماید و بنابراین روی انواع اجناس مثل چوب، فلز، پلاستیک، سنگ و شیشه می توان حکاکی لیزری انجام داد.