خدمات چاپ تامپو چه کاربردی دارد؟

خدمات چاپ تامپو چه کاربردی دارد؟

خدمات چاپ تامپو چگونه کار می کند؟
چاپ تامپو یا چاپ تامپون یا تامپوگرافی با نام تجاری Tampon Printing نوعی فرآیند «مهر زنی» است که در آن جوهر از یک صفحه فلزی به یک پد پلاستیکی انعطاف پذیر یا تامپون منتقل شده و طرح «کلیشه» بر روی شیء موردنظر چاپ می شود. چاپ تامپو یک فرآیند چاپ غیر مستقیم است که اپراتور دستگاه، یک کلیشه چاپ خاص برای هر طرح ایجاد می کند و طرح مورد نظر توسط پد به بستر مورد نظر منتقل شده و با جوهر چاپ می شود. خدمات چاپ تامپو، یک تکنیک چاپ جایگزین برای چاپ روی محصولاتی است که امکان چاپ ابریشم یا چاپ سیلک اسکرین ندارد، (چاپ روی صفحه،  یک تکنیک چاپ است که یک مش برای انتقال جوهر بر روی بستر مورد استفاده قرار می گیرد. به طور سنتی این فرآیند به نام چاپ روی صفحه یا چاپ ابریشم نامیده شده است، زیرا ابریشم در این فرآیند استفاده می شود.) علاوه بر این، چاپ روی قطعات بسیار کوچک با چاپ تامپو می تواند بهتر انجام شود. . در صورت نیاز، چاپ دو رنگ در یک مرحله عملیات می تواند انجام گردد. جوهر چاپی که در این نوع چاپ استفاده می شود، اساسا همان است که در چاپ ابریشم استفاده می شود با این حال، تراکم چاپ جوهر به مراتب کمتر است.

خدمات چاپ تامپو

خدمات چاپ تامپو

مراحل انجام خدمات چاپ تامپو کدام است؟
هنگامی که  طراحی نقش یا نوشته مورد نظر ما تمام شد، بایستی از طرح مورد نظر کلیشه ای تهیه گردد که می تواند فلزی یا پلیمری باشد. این کلیشه ها باید دارای ضخامت کم و جنس محکم باشد. اگر بخواهیم چاپ ما چند رنگ باشد از هر رنگی یک کلیشه درست می کنیم.  سپس هر کلیشه را در محلی که در ماشین چاپ تامپو مشخص است قرارمی دهیم . در مجاورت هر کلیشه ، یک مخزن رنگی وجود دارد که در حین کار غلطک رنگ از روی مخزن رنگ، رنگ متناسب را به روی کلیشه می کشد و محل های کنده کاری شده کلیشه که همان نقوش و طرح های ماست از رنگ پر می شود. دراین مرحله تیغه کاردک مانندی بر روی کلیشه کشیده می شود تارنگ اضافی را از روی آن بردارد. سپس کلیشه روی سطح شیء مورد نظر فرود می آید. به این ترتیب نقش به سطح منتقل می گردد. این کار برای همه کلیشه های رنگی تکرار می گردد. چاپ تامپو روی هدایای تبلیغاتی یک نوع از چاپ های معمول و پرکاربرد در این زمینه است.
چه سطوحی برای خدمات چاپ تامپو مناسب است؟
امکان چاپ تامپو بر روی سطوح گوناگونی هم از لحاظ جنس مواد و هم از لحاظ شکل هندسی وجود دارد. عملیات چاپ تامپو را روی انواع سطوح صاف، قوسی، منحنی، گرد، محدب و کروی را می توان انجام داد. درهنگام طراحی نقوش،  باید به ابعاد حجمی شیء مورد نظر دقت کرد. در موقع چاپ فشار زیادی به سطح شی وارد می شود بنابراین در موقع چاپ باید زیر سطوح پلاستیکی را شیء محکمی مثلا فلزی،  به عنوان تکیه گاه گذاشت که دیواره شیء در موقع چاپ خسارت نبیند.
روی چه اجناسی می توان چاپ تامپو انجام داد؟
چاپ تامپو بر روی بسیاری از اجناس با جنس های متنوع پلاستیکی، اجناس PVC و یا قطعات پلاستیکی کوچک و رنگی انجام پذیر است. روی انواع هدایای تبلیغاتی پلاستیکی، خودکارهای پلاستیکی، ماگ ها و لیوان های سرامیکی و یا  PVC، ساک دستی، انواع پلاک های پلاستیکی کوچک و رنگی، اسباب بازی ها، هدایای تبلیغاتی با روکش پلاستیکی، انواع پاور بانک، فلش مموری و سرکلیدی می توان چاپ تامپو را انجام داد.

خدمات چاپ تامپو.

خدمات چاپ تامپو.

برای خدمات چاپ تامپو به کجا رجوع کنیم؟
کسب و کارها و شرکت های تولیدی و خدماتی جهت چاپ بر روی محصولات تولیدی خود و یا چاپ طرح ها و نوشته ها بر روی  هدایای تبلیغاتی می توانند به سادگی با خدمات چاپ تامپو وشکو تماس بگیرند. فقط کافی است متن و نوع فونت و ایده ذهنی خود برای طراحی را به کارشناسان ما اعلام کنید و انجام بقیه کارها تا رسیدن به مرحله نهایی را به خدمات چاپ تامپو وشکو بسپارید.
مفهوم مقاله :چاپ تامپو یا چاپ تامپون یا تامپوگرافی با نام تجاری Tampon Printing نوعی فرآیند «مهر زنی» است که در آن جوهر از یک صفحه فلزی به یک پد پلاستیکی انعطاف پذیر یا تامپون منتقل شده و طرح «کلیشه» بر روی شیء موردنظر چاپ می شود. امکان چاپ تامپو بر روی سطوح گوناگونی هم از لحاظ جنس مواد و هم از لحاظ شکل هندسی وجود دارد.